محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با ما
مجله گلرنگ
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷

با توجه به اینکه همیشه سلامت کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سعی میکنیم تا به مسئله عرق سوز شدن که ممکن است برای کودکان و نوزادان پیش بیاید را معرفی و راهکار های رفع آن را با شما در میان بگذاریم.عرق سوز شدن


عرق سوز یا miliaria  معمولا در نوزادان و کودکان به وجود می آید. این پدیده زمانی رخ میدهد که منافذ پوستی مسدود شده و تعریق بدن مختل گردد. در نتیجه گرما در زیر پوست باقی می ماند و خارج نمی شود. آثار ناشی از عرق سوز شدن بصورت برآمدگی های صورتی و قرمز رنگ و یا بصورت تاول های زیر پوستی خود را نشان میدهد.


عرق سوز شدن معمولا روی آرنج، گردن، زیر بغل و ران پا پدید می آید ولی این احتمال نیز وجود دارد که دیگر نقاط پوست نیز درگیر این ماجرا گردد.والدین چه کاری میتوانند انجام دهند؟


باید سعی کنید که دمای بدن کودک را خنک نگهدارید و لباس های نخی و سبک را تن او نمایید. در صورت امکان از فن و سیستم تهویه مطبوع استفاده کنید تا گرمای اضافه محیط را از بین ببرید.


باید توجه کرد قسمتی از بدن که درگیر این مشکل شده است را از تعریق و تماس با ادرار کودک دور نگهداشت و پس از اینکه با آب خنک شست و شو دادید، خشک نمایید.


پوست را لخت و بدون لباس در معرض هوای آزاد قرار دهید و از پماد های پوستی برای رفع این مشکل استفاده نکنید.


در مطالب بعدی به بیماری های پوستی دیگری که بین نوزادن و کودکان شایع است خواهیم پرداخت.


توصیه میکنیم که مطلب زیر را هم مطالعه فرمایید:


راهنمایی هایی جهت مراقبت از پوست نوزاد


 

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


2 دیدگاه برای «عرق سوز شدن نوزاد و راه های درمان»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید