محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
تیر ۲۹, ۱۳۹۸

انتخاب لباس خواب کودک شرایطی دارد که اگر هنگام خرید به آن ها توجه نکنیم، ممکن است لذت خواب خوش شبانه را از کودکانمان بگیریم.

 

در این مطلب ۱۰ توصیه مهم و کاربردی را برای انتخاب بهترین نوع لباس خواب کودک طبقه بندی کرده ایم.


۱- یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از پوشاندن لباس‌خواب کودک در نظر بگیرید، دمای هوای اتاق خواب است.

اگر اتاق خواب کودک شما در فصول سرما به اندازه کافی گرم و در فصول گرما به اندازه کافی خنک است، می‌توانید لباس‌ خواب‌های نازک و سبک برای او تهیه کنید.

در غیر این صورت، بهتر است برای جلوگیری از سرما خوردن یا گرما زده شدن، لباس هایش را بر اساس دمای اتاق خواب، کمی بیشتر یا سبکتر نمایید.

 

۲- هنگام خرید لباس خواب کودک، حواستان به طبع او (گرمایی یا سرمایی بودن) باشد.

چنانچه فرزندتان گرمایی است لباس‌های سبک‌تر و خنک‌تر و اگر سرمایی است، لباس خواب ضخیم تر و گرم تر برایش انتخاب کنید تا خواب راحت تری داشته باشد.

نیازی به پوشیدن شلوار نیست


۳- کودکان زیر ۴ - ۵ سال، نیازی به پوشیدن شلوار پیش از خواب ندارند. پیراهن های سبک و گشاد نخی برای دختر بچه ها و رکابی و شورت های گشاد و نخی برای پسر بچه ها، خیلی بهتر از بلوز و شلوار است.

جریان هوا به راحتی در لباس‌ های نخی رد و بدل می شود و لباس هایی با این جنس، عرق و رطوبت بدن بچه ها را در طول شب به خود جذب کرده و موجب می شود کودکان خواب راحتی داشته باشند.

راهنمایی هایی جهت مراقبت از پوست نوزاد

 

۴- حواستان به کش به کار رفته در لباس خواب کودک باشد. لباس‌هایی که کش محکم و تنگی دارند، بدن بچه‌ها را در طول شب اذیت و بدخوابشان می‌کند.

 

۵- لباسی برای خواب کودک خود انتخاب نمایید که یقه گرد یا هفت باز داشته باشد. بچه ها معمولا در طول شب زیاد غلت می‌زنند و طبعا یقه تنگ لباس، اذیت کننده است.

لباس هایی که یقه رسمی و انگلیسی دارند، به هیچ عنوان مناسب لباس خواب کودک نیستند. یقه های بزرگ این لباس ها باعث آزار بچه‌ها در طی خواب می شوند.

لباس خواب کودک

 

۶-  لباس خواب کودک را بایستی یک سایز بزرگ تر از لباس های دیگرشان خرید کنید تا در آن احساس راحتی کنند و از تنگی و چسبیدن آن به بدنشان اذیت نشوند.

 

لباس کودک در زمستان


۷-  در شب‌های سرد زمستان، از شلوارهای بلند یا جوراب های بدون کش برای پوشاندن پاهای بچه ها استفاده کنید.

همانطور که می دانید سرد شدن پاهای کودک، یکی از دلایل بیدار شدن مکرر آن ها از خواب در شب‌های سرد است.

 

عرق سوز شدن نوزاد و راه های درمان

۸- سعی کنید در شب های سرد سال هم لباس‌ خواب های گرم و پشمی و سنگین به تن بچه ها نکنید. این لباس ها بدن بچه ها را خورده و آن ها را آزار می‌دهند. به جای این کار می‌توانید از پتو های گرم‌تر استفاده کنید.

 

۹-  لباس خواب بچه ها باید همواره علاوه بر تمیز بودن، خطری رامتوجه کودک نکند. این مسأله به این معنی است که به بچه های زیر ۳ سال لباس هایی که دکمه یا زیپ دارند، نپوشانید.

 

۱۰-  لباس‌های ساده و جلو بسته، بهترین لباس خواب کودک هستند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید