محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با ما
مجله گلرنگ
مهر ۲۹, ۱۳۹۸

بیماری های پوستی از جمله بیماری هایی هستند که سالانه کودکان زیاد دچار آن می شوند. عوامل مختلفی از جمله ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها موجب بروز این بیماری ها می شوند. در این مقاله تعدادی از آن ها را که در بین کودکان شایع تر است را بررسی خواهیم کرد و برای شما شرح خواهیم داد.


 

آبله مرغان


در دهه های گذشته آبله مرغان یک بیماری های پوستی عفونی و رایج در میان اکثر کودکان بود، اما امروزه بخاطر برنامه‌های واکسیناسیون جهانی کمتر شاهد این بیماری هستیم. علائم عفونت با ویروس واریسلا (همان ویروسی که باعث آبله مرغان می‌شود)، معمولا با تب شروع می شود و بعد از آن فرد بیمار علائمی مانند بیماری سرماخوردگی پیدا می کند و تعداد دانه های قرمز روی پوست بیشتر شده و گسترش پیدا می کند. این دانه های قرمز رنگ موجب خارش پوست شده و معمولا ترکیبی از تاول‌ها، لکه‌ها و زخم‌های پوسته پوسته است و کمی بیشتر از یک هفته طول می‌کشد.


 

انواع بیماری های پوستی

 

نکته: کودکانی که آبله مرغان فعال دارند بیماریشان مسری است تا زمانی که تاول‌ها پوسته پوسته شده و برطرف شوند.

راهنمایی هایی جهت مراقبت از پوست نوزاد

 

عفونت قارچی


عفونت قارچی زمانی رخ می دهد که یک نوع قارچ باعث عفونی شدن پوست کودک می شود و پوست را در محل عفونت زبر و ملتهب می کند. این قسمت ملتهب بسیار خطرناک و مسری است  و اگر فرد دیگری با آن تماس برقرار کند این بیماری به او نیز منتقل می گردد.


 

مشکلات پوست در کودکان

 

نکته: چنانچه کودکی دچار عفونت قارچی شود پزشک پماد ضد قارچ تجویز می کند و باید تا زمانی که عفونت به طور کامل رفع شود این درمان را ادامه داد.


 

بیماری پنجم


ویروسی بنام B19 (پارواویروس) وجود دارد که موجب "بیماری پنجم" می شود. بیماری پنجم یک از بیماری های پوستی است که بصورت خفیف ظاهر می شود و بدون نیاز به درمان رفع می گردد. این بیماری با علائمی همچون آنفلوآنزا آغاز و سپس بصورت لکه های قرمز رنگ روی گونه و بدن ادامه می یابد.


 

مشکلات پوستی در کودکان

 

نکته : توجه داشته باشید که عامل این بیماری ویروس است. در نتیجه آنتی بیوتیک ها تاثیری در درمان آن ندارند. این ویروس برای زنان باردار می تواند ایجاد مشکل کند. در صورتی که خانم های باردار به این بیماری پوستی دچار شدند می بایستی فورا به پزشک متخصص مراجعه نمایند.


بهترین شامپو بچه کدام است و چه ویژگی هایی دارد؟

زرد زخم


بیماری زرد زخم ممکن است با سایر عفونت های پوستی از جمله سلولیت عفونی و حتی عفونت قارچی اشتباه گرفته شود. باکتری‌هایی که روی پوست هستند باعث زرد زخم شده و آنتی بیوتیک ها می توانند این بیماری را درمان کنند. محل زخم در ابتدا تاول زده و بعد ترشح کرده و قرمز می شود و در آخر نیز ممکن است در محل زخم به پوسته ای زرد رنگ تبدیل شود.


 

بیماری پوستی


 

نکته : زرد زخم از جله بیماری های پوستی است که از طریق تماس منتقل شده و خاراندن آن را وخیم می‌کند. زرد زخم ممکن است در هر جای پوست ایجاد شود اما معمولا در اطراف دهان و بینی به وجود می‌آید.


انواع بیماری های پوستی بویژه در کودکان (قسمت دوم)

انواع بیماری های پوستی بویژه در کودکان (قسمت سوم)

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


1 دیدگاه برای «انواع بیماری های پوستی بویژه در کودکان (قسمت اول)»
  1. بازتاب: مجله گلرنگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید