محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با ما
مجله گلرنگ
آبان ۱۳, ۱۳۹۸

روزهای سرد پاییز و زمستان، روزهایی است که خیلی از ما سرماخوردگی را تجربه خواهیم کرد. اگرچه سرما خوردگی یا بیماری های دیگر ویروسی از سختی های متداول فصول سرما است ولی می توانیم با رعایت نکاتی ساده  و پیشگیری از سرماخوردگی از بدن خود محافظت کنیم. بسیاری از این تکنیک ها اگر رایگان هم نباشد، شما را متحمل هزینه زیادی نمی کند و صرفا نیاز به کمی احساس مسئولیت نسبت به سلامت بدن خودمان را می طلبد و می توانیم خطر ابتلا به بیماری را به شدت کاهش دهیم.واکسیناسیون


شما می توانید در بسیاری از مراکز درمانی واکسن آنفلوآنزا را با قیمت بسیار معقولی تهیه کنید. قطعا هزینه ای که پس از ابتلا به ویروس آنفلوآنزا صرف درمان می شود، بیشتر از هزینه واکسن است. فراموش نکنید که آنفلوآنزا برای افرادی که بدن ضعیفی دارند می تواند بیماری خطرناکی محسوب شود.


مبتلایان به این ویروس ممکن است تا سه هفته مشغول دست و پنجه نرم کردن با بیماری باشند. بنابراین پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا بسیار مهم است.


 

پیشگیری از سرماخوردگی


رعایت بهداشت برای پیشگیری از سرماخوردگی


تکنیک هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، بسیار ساده و تقریبا رایگان هستند.


1. بعد از برگشتن از خرید و پس از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حتما دست خود را بشویید. این کار ساده از بدن شما در مقابل ویروس ها و آلودگی های احتمالی محافظت می کند.


2. هیچوقت با دست های آلوده چشم های خود را نمالید. چنانچه دست های شما آلوده به ویروس باشد، این ویروس می تواند از طریق چشم جذب بدن شود. چنانچه در موقعیتی قرار گرفتید که ناچار به خاراندن چشم شدید، فراموش نکنید که پشت دست ها آلودگی کمتری نسبت به کف دست دارد.


3. هیچوقت بدون شستن دست ها شروع به خوردن غذا نکنید بویژه هنگام سفر با هواپیما و قطار و دیگر موقعیت هایی که می دانید محیط اطراف می تواند آلوده باشد.


نکته: توصیه می کنیم همواره یک عدد ژل ضدعفونی کننده داخل کیفتان داشته باشید و چنانچه در موقعیتی قرار گرفتید که نتوانستید دست خود را بشویید از آن استفاده کنید.


4. اگر کسی در خانه شما بیمار است دلیل نمی شود همه اعضای خانه به آن بیماری مبتلا شوند اما سعی کنید از فرد بیمار در اتاق دیگری نگهداری کنید تا علاوه بر اینکه بتواند استراحت بهتری داشته باشد، احتمال سرایت به دیگر اعضای خانواده نیز کاهش یابد.


5. حوله آن ها را از حوله دیگر اعضای خانواده جدا کنید و به آن ها یادآوری کنید که بعد از سرفه کردن و استفاده از سرویس بهداشتی دست های خود را بشویند. همچنین به آن ها گوش زد کنید که در طول زمانی که بیمار هستند، ترجیحا به برخی وسایل خانه مانند کنترل تلوزیون، دستگیره در و ... دست نزنند.


6. پس از هر بار تماس با فرد بیمار یا وسایل او، دست خود را با مایع دستشویی بشویید.


7. ظرف غذای آن ها را به خوبی با مایع ظرفشویی و آب داغ بشویید.


8. افراد بیمار نباید فراموش کنند که اگر دستمال کاغذی در کنار خود ندارند و سرفه ناگهانی به آن ها دست داد، بر روی آرنج خود سرفه کنند تا باعث آلودگی دست ها نشود.


اعتراف می کنیم که گاهی اوقات شما نمی توانید از ابتلا به بیماری پیشگیری کنید(مثلا در مواجهه با کسی که در مقابل شما عطسه یا سرفه می کند) اما با رعایت این نکات می توانید احتمال ابتدا به بیماری را بشدت کاهش دهید.


 

منابع:

thehygienedoctor.co.uk

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید