محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اسفند ۱۷, ۱۳۹۸

تمیز کردن فرش های شما بخش مهمی از تمیز نگه داشتن خانه و مرتب بودن خانه شما است. شما می توانید تمیز کننده فرش های طبیعی خود را از محصولاتی که احتمالاً قبلاً در خانه خود دارید تهیه کنید.تمیزکردن عادی فرش:  • از آب گرم معمولی در بخار شور استفاده کنید. بسیاری از دستگاه های تمیز کردن فرش می گویند هنگام تمیز کردن فرش باید از تمیز کننده بسیار غلیظ آنها استفاده کنید. با این وجود ، استفاده از آب در این ماشین ها مقدار زیادی خاک و آهک را از فرش خارج می کند و هیچ گونه باقیمانده یا مواد شیمیایی در آن باقی نمی ماند. این روش خوبی است که فرش خود را به طور کلی تمیز و تمیز کنید.

  • با صابون مایع و آب تمیز کنید. یک صابون طبیعی می تواند محصول خوبی برای تمیز کردن فرش باشد. این ماده دارای خاصیت از بین بردن لکه و خاک است و استفاده از آن در خانه شما سمی یا خطرناک نیست. چند قطره از این نوع صابون را با آب گرم ترکیب کرده و فرش خود را با آن تمیز کنید. همانطور که تمیز می کنید حوله خشک را همراه خود داشته باشید تا بتوانید در طی مسیر بیشتر آب و صابون را از فرش پاک کنید.


شامپو فرش، موکت و مبلمان گلرنگبوزدایی فرش:  • از جوش شیرین برای بوزدایی فرش استفاده کنید. اگر فرش شما به بو زدایی نیاز دارد ، جوش شیرین برای بوزدایی بسیار مفید است زیرا بوی آن را بسیار موثر جذب می کند. لایه ای از جوش شیرین را روی تمام فرش خود بریزید ، بگذارید چند ساعت روی فرش بنشیند و سپس آن را جارو کنید. جوش شیرین طیف گسترده ای از بو را از فرش شما جذب کند.برخی از بو زداهای تجاری فرش عطر و بوی در آنها است که هنگامی که شما از آنها استفاده می کنید, عطرشان آزاد می شود. برای تقلید این امر با محصولات طبیعی خانگی ، کافیست چند قطره از روغن ضروری اسانس مانند روغن اسطوخودوس را با یک فنجان جوش شیرین مخلوط کرده و سپس آن را روی فرش خود بریزید. هنگامی که آنرا استفاده می کنید ، بوی اسانس آزاد می شود

  • سرکه سفید گندزدایی کنید. سرکه ، مانند جوش شیرین ، می تواند محصولی عالی برای از بین بردن فرش شما باشد زیرا هم بو را جذب می کند و هم باکتری هایی که بو ایجاد می کند را جذب می کند. به سادگی مقداری درون یک بطری اسپری بریزید و سپس روی فرش خود اسپری کنید. اگر رایحه سرکه را دوست ندارید ، به خاطر داشته باشید که با خشک شدن سرکه ، بوی آن از بین می رود. این بوی ماندگار نخواهد ماند.

  • برای از بین بردن بو از لیمو استفاده کنید. اگر ناحیه یا لکه ای کوچک دارید که نیاز به بوزدایی دارد ، استفاده از لیمو را در نظر بگیرید. آب یک لیمو را با چند قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده و سپس آن را روی ناحیه مورد نظر آغشته کنید. اسیدیته لیمو حتی باید ناخوشایندترین بوها را از بین ببرد. پس از مخلوط کردن آب لیمو روی آن محل را با آب صابون بشویید و سپس آن را با یک دستمال خشک کنید.


برای تمیز کردن فرش این مقاله را بخوانید (قسمت دوم)

 

مهرنوش جنتی مهر- کارشناس واحد توسعه محصول

منبع:

m.wikihow.com

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


1 دیدگاه برای «برای تمیز کردن فرش این مقاله را بخوانید (قسمت اول)»
  1. بازتاب: مجله گلرنگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید