محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹

امروزه سفیدکننده‌ها جای خود را در همه خانه‌ها باز کرده و نقش مهمی در نظافت و بهداشت خانه‌ها دارند. با توجه به ماهیت این محصول که قابلیت از بین بردن انواع میکروارگانیسم‌ها را داشته، استفاده و خرید چنین محصولاتی بخصوص در چند ماه گذشته به شدت افزایش پیدا کرده است. سفیدکننده‌ها در برندها و شکل‌های مختلف عرضه می‌شوند.

میزان کلر فعال این محصول باید طبق استاندارد باشد و معمولا حدود ۵ درصد است. سفیدکننده‌های معمولی گلرنگ نیز از این استاندارد تبعیت کرده و در هنگام تولید دارای ۵ درصد کلر فعال هستند.

علاوه بر این چند سالی است سفیدکننده‌های غلیظ وارد بازار شده‌اند که این دسته از محصولات هم بازار خود را پیدا کرده و علاوه بر سفیدکننده‌های معمولی، مصارف خود را در خانه دارند. اما این دو نوع محصول چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چه مصارفی می‌توانند داشته باشند؟ این سوالی است که احتمالا برای بسیاری از مصرف‌کنندگان پیش آمده یا اینکه اصلا تفاوت میان این دو محصول را نمی‌دانند. حال برای روشن شدن ابعاد تفاوت این دو محصول و اینکه کجا و چه زمانی باید از آنها استفاده شود یا استفاده نشود، اطلاعاتی به اختصار ارائه می‌شود.

همه چیز درباره مایع سفید کننده و ضد عفونی کننده


تفاوت سفید‌کننده‌ غلیظ و معمولی


باید گفت که از نظر شیمیایی این دو محصول تفاوتهائی با یکدیگر دارند. سفیدکننده غلیظ دارای همان ترکیبات سفیدکننده معمولی است البته کمی قوی‌تر. کلر فعال در سفید کننده غلیظ گلرنگ 10 درصد نسبت به نوع معمولی آن بیشتر است و از این جهت قوی تر از نوع معمولی خود عمل می‌کند . البته این مطلب فقط در محصولات گلرنگ صادق است و ما صحبتی از سایر سفید کننده‌های داخل بازار نمی کنیم که ممکن است اینگونه نباشند.

در سفید کننده غلیظ نوعی شوینده به کار برده شده تا علاوه بر خاصیت سفیدکنندگی و از بین بردن آلودگی، خاصیت شویندگی هم داشته باشد. با این حال هر دو محصول می‌توانند دامنه گستره‌ای از باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرند. الیته یک تفاوت دیگر هم در ساختار این دو محصول وجود دارد و آن هم بهره‌گیری از ماده‌ای غلظت دهنده در سفید کننده غلیظ است که خود می‌تواند قدرت شویندگی ایجاد کند. غلظت موجود در سفیدکننده غلیظ، به ما این توانایی را می‌دهد تا در سطوح عمودی و شیب‌دار از آنها استفاده کنیم.

در این حالت آنها در مدت زمانی طولانی‌تر روی سطح باقی‌ می‌مانند و می‌توانند اثرگذاری بیشتری داشته باشند. بنابراین از جهت اقتصادی به صرفه تر می باشند. البته استفاده از این محصول برای شست‌وشوی لباس‌های سفید توجیهی ندارد چراکه سفیدکننده معمولی قیمت پایین‌تری داشته و برای این کار مناسب است.

مصارف سفید‌کننده‌غلیظ و معمولی


سینک‌های ظرفشویی ، سرویس‌های بهداشتی، لوله‌های فاضلاب و سطوحی عمودی و شیب‌دار بهترین نقاط برای استفاده از سفیدکننده غلیظ است. اما برای شستن لباس، ضدعفونی‌ کردن محیط و سطوح و از بین بردن میکروارگانیسم‌های مضر استفاده از سفیدکننده معمولی مقرون به صرفه می باشد به طور کلی موارد مصرف سفید‌کننده‌ها یکسان است و نمی‌توان تفاوتی میان موارد مصرف آنها قائل شد. با این حال با توجه به قیمت و غلظت دو محصول موارد جداگانه‌ای برای مصرف هر یک در نظر گرفته شده است.

در مورد مصرف هر دو نوع سفیدکننده باید به هشدارها و نکاتی که بر روی لیبل‌ها اشاره شده توجه کرد. البته با توجه به ماهیت یکسان هر دو نوع، اثرات موثر و مخرب همنوع بوده و باید مواردی همچون تهویه مناسب، استفاده از دستکش در حین مصرف و عدم مخلوط کردن با مایعات اسیدی و دیگر شوینده‌ها رعایت شود. برند گلرنگ دارای ۳ نوع سفیدکننده معمولی، معطر و غلیظ بوده که شامل اسانس‌های کاج و لیمو می‌باشند.

 

نویسندگان : عرفان خماند، علیرضا جمیلی - واحد تحقیق و توسعه برند گلرنگ

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید