محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹

در نبرد مداوم بین شما و میکروب‌های خانگی، ممکن است فکر کنید میکروب‌ها پیروز هستند. آنها می‌توانند تقریبا در همه جا باشند و هنگامی که به مبارزه با آنها  می‌پردازید ، شما را خسته کنند.

با این وجود میکروب‌های خانگی می‌توانند باعث ایجاد سرماخوردگی ، آنفولانزا و سایر بیماریهای عفونی شوند. این راهنمای تمیز کردن در مکان‌هایی که بیشترین کمین را دارند، به شما کمک کند تا جای امکان انها را از بین ببرید.

 

جرم‌ها کجا هستند؟


به عنوان یک قانون ، هر منطقه از خانه شما با ترافیک زیاد و سطحی که زیاد لمس می‌شود ، یک منبع جرم است. همه میکروب‌ها مضر نیستند. اما در آنجا که سنگرهای میکروبی وجود دارد ، این شرایط برای ویروس های بیماریزا یا باکتری ها مطلوب است.

یک مطالعه نشان داد که سینک آشپزخانه دارای باکتری های بیشتری نسبت به توالت یا سطل زباله است.

همچنین جا مسواکی‌ها معمولاً در نزدیکی توالت هستند و بخارات  ریز غبار روی آنها می‌نشیند. بنابراین باید موقع تمیز کردن توالت, حواستان به تمیز کردن جا مسواکی‌ها نیز باشد.

 

سفید کننده غلیظ یا معمولی؛ کدام را استفاده کنیم؟


چه چیزهایی برای از بین بردن جرم نیاز است؟


تمیز کردن با صابون و آب داغ باعث از بین بردن کثیفی و جرم می شود و ما را  از شر بعضی از میکروب ها خلاص می‌کند.  معمولاً برای بسیاری از سطوح کافی است. اما ممکن است بخواهید مناطقی را که میکروب‌های زیادی در آن زندگی می کنند ضد عفونی کنید.

یک ماده ضد عفونی کننده می‌تواند برای تمیز کردن سریع و مفید باشد. زیرا این دو مرحله را با هم ترکیب می‌کند. می توانید از آن برای بیشتر میزهای آشپزخانه و سطوح حمام استفاده کنید.

مناطقی با لکه‌های چسبنده و خاک را با صابون و آب تمیز کنید. سپس ضد عفونی کنید. برای تهیه یک ضد عفونی کننده ارزان و موثر، حداکثر 3 قاشق چایخوری سفید کننده را در آب مخلوط کنید. هرگز سفید کننده را با آمونیاک یا سرکه مخلوط نکنید. سپس آنرا بر روی سطح مذکور بکشید و بگذارید سه تا پنج دقیقه بماند. سپس با یک حوله خشک تمیز کنید.

همیشه از دستکش استفاده کنید و هنگام استفاده از محصولاتی که دارای سفید کننده هستند ، پنجره باز کنید.

اگر از ضد عفونی کننده‌های خریداری شده از فروشگاه استفاده می‌کنید ، سعی کنید در مواد شیمیایی تنفس نکنید. همچنین بخاطر داشته باشید که نواحی پس از آن را با آب پاک کنید.

سرکه سفید یا هیدروژن پراکسید پاک کننده‌های خانگی موثر هستند. اما هرگز پراکسید هیدروژن و سرکه را مخلوط نکنید. و اگر از پراکسید هیدروژن استفاده می‌کنید ، ابتدا آن را روی یک سطح آزمایش کنید تا مطمئن شوید که رنگ آن تغییر نمی‌کند یا محو نمی‌شود.

 

منبع:

https://www.webmd.com/parenting/speed-cleaning-germs#1

گردآوری: مهرنوش جنتی- کارشناس توسعه برند گلرنگ

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید