محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
تیر ۳۰, ۱۳۹۹

متاسفانه بسیاری از مردم در سراسر دنیا از محصولات بهداشتی مناسب بدن به خوبی استفاده نکرده و همین امر بدن را به بستر مناسبی برای حضور ویروسها و و رشد قارچها و باکتریها تبدیل می کند که وجود این میکروارگانیسمها در بدن سبب بروز بسیاری از بیماریهای پوستی و داخلی خواهد بود. لذا در این مقاله سعی شده نقاط حساسی که می تواند محیط امن تر و مناسبتری برای این میکرو ارگانسیمها بوده را معرفی و نسبت به شستشوی این محلها راه کار مناسبی ارائه نمائیم.


بنا به دلایلی که در مقاله قبلی (چرا استفاده از شامپو صورت و بدن بر صابون برتری دارد؟) بیان شد، قدم اول استفاده از شامپو بدن به جای صابون می باشد که بطور مشروح در آن مقاله مزیتهای استفاده از شامپو بدن برای پوست صورت و بدن تشریح گردید.


ابتدا از ناحیه پشت گردن شروع می کنیم با توجه به گرم بودن این ناحیه که اغلب می تواند مرطوب باشد، به خصوص اگر شخص موهای بلند داشته و یا به طور مرتب ورزش کند، این مسئله خود باعث جذب باکتری ها می شود. راه حل شستشوی آن بصورت روزانه با شامپو ی صورت و بدن به همراه  یک اسفنج حمام می باشد.


مرحله بعدی پشت گوشها می باشد، این بخش از بدن ناحیه گرم و پر از غدد چربی است که چربی ترشح نموده و اگر روزانه تمیز نشود ممکن است شروع به تولید بوی نا مناسب کند.


بخش بعدی آرنجها هستند که اغلب در زندگی روزمره آرنج ها روی سطوح کثیف قرار می گیرند مثل دسته صندلی یا مبل راحتی، میز، میزهای رستوران و همچنین اتوموبیل و تاکسی علی الخصوص در مورد آقایان که در فصول گرم سال عموما" پیراهن آستین کوتاه به تن می کنند بدون آنکه شخص متوجه شود این عوامل می توانند به عنوان پورتال های ورودی باکتری عمل کنند و منجر به عفونت های پوستی شوند. این قسمت ها روزانه علی الخصوص درمورد سالمندان و کسانی که از بیماری دیابت رنج می برند حتما" باید با آب و شامپو بدن شستشو داده شود.


قسمت بعدی ناف است. ناحیه ناف معمولا" همیشه گرم است و شکاف و برآمدگی دارد و باعث می شود که مکان خوبی برای پنهان شدن باکتری ها باشد. لذا در شستشوی این محل با شامپو باید دقت بیشتری صورت گیرد و حتما" باید از لیف مناسب استفاده گردد در ضمنا" بهتر است که روزانه ناف را با پنبه آغشته به محلول ضدعفونی کننده الکلی نیز تمیز نمود در ضمن اگر ناف سوراخ شده باشد، بهتر است برای جلوگیری از عفونت، شستشوی مرتب آن نیز در دستور کارقرار گیرد.


مرحله بعدی بهداشت ناحیه کمر می باشد. اگر چه کمر در حمام، خیس می شود، اما به خودی خود پاک نمی شود حتما" این ناحیه و بافت های نرم  آن باید با لیف یا  یک اسفنج حمام مناسب به همراه شامپو صورت و بدن  برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های پوستی، شستشو داده شود.


می دانید که با شست وشوی بدن درحمام فقط نیمی از کار انجام شده است و باید درانتهای کار پنبه یا یک بورس کوچک نرم با آب ولرم و کمی شامپو بدن آغشته نموده و آن را زیر ناخن ها کشید و سپس آبکشی نموده تا باکتری ها به آرامی پاک شوند. نگه داشتن ناخن های کوتاه می توانند به جلوگیری از رشد باکتری ها کمک کنند.


 ناحیه بعدی کشاله ران است این ناحیه معمولا گرم ومرطوب بوده و تا می خورد بنابراین احتمال رشد باکتریها زیاد است و بوی نا مطبوعی ایجاد می کند. شست و شوی این ناحیه روزی یکبار با لیف و شامپو صورت و بدن کافی است اما اگر ورزش می کنید بهتر است حتما" پس از اتمام فعالیت ورزشی دوش گرفته شود.


بسیاری از مردم فکر می کنند که پاها در حمام تنها با شامپو بدن و آب تمیز می شود، اما این طور نیست. مهم است که از سنگ پا استفاده شود چرا که سنگ پا با انجام عملیات لایه برداری باعث جداشدن سلولهای مرده پوست شده و تنفس سلولی را بهبود می دهد و عاملی خواهد بود در جهت کاهش ابتلا به قارچ پوستی.


 اگر شخص جزو افرادی می باشد که ترشحات عرقی زیادی دارد و به شدت عرق می کند و یا از دمپایی درطول روز زیاد استفاده می کند حتما" باید هر روز بین انگشتان خود را با لیف آغشته به شامپو بدن و آب ولرم با ملایمت شستشو دهد و خشک کند تا مبتلا به قارچ پا نشود علی الخصوص در افراد مبتلا به دیابت که بسیار می تواند خطرناک باشد.


آنچه در پایان بسیار مهم است اینست که شستشوی بدن در هر روز براساس مواردی که مطرح شد می تواند از بروز بسیاری از بیماریهای پوستی و داخلی در این روزها که ویروس کرونا درسطح جهان متاسفانه به شدت در حال تاخت تاز است ، جلوگیری نماید.


 

تهیه و تنظیم


عبدالرضا مهدوی- محقق واحد تحقیق و توسعه گروه صنعتی پاکشو


 

منابع


https://www.wikihow.com/Deep-Clean-Your-Body


https://greatist.com/grow/best-way-to-shower


https://www.nbcnews.com/better/pop-culture/how-take-shower-according-dermatologists-ncna740526

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید