محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
آذر ۱۶, ۱۳۹۹

شاید در نگاه اول تمیزکردن وسایل برقی بخصوص آنها که رنگ بدنه‌شان سفید است، آنچنان کار سختی به نظر نیاید اما واقعیت این است که نظافت آنها به توجه ویژه‌ای نیاز دارد. اگر بدانید که روش صحیح نظافت اینگونه وسایل چگونه است، هم وسایل تان سالمتر می‌مانند و هم دفعات بعدی نظافت ساده‌تر خواهد بود. در تمیزکردن اینگونه تجهیزات، اولین چیزی که باید در ذهن داشته باشید این است که پیش از نظافت حتما و حتما دوشاخه برق آن دستگاه را از کلید برق خارج کنید تا هم ایمنی خودتان حفظ شود و هم به دستگاه آسیبی وارد نشود. اگر جریان برق به دستگاه متصل باشد، استفاده مایعات شوینده ریسک برق‌گرفتگی را بالا می‌برد و همین مساله می‌تواند به دستگاه صدمه بزند.


اولین اقدام برای نظافت تجهیزات الکترونیکی خانه، تمیزکردن به موقع انهاست. به یاد داشته باشید که اگر هفته‌ای یکبار با یک دستمال مناسب، گرد و خاک وسایلی مانند یخچال، ماشین ظرفشویی و لباسشویی را بگیرید و اجازه ندهید لکه‌های چربی و جای انگشت روی آن باقی بماند، کمتر به این نیاز پیدا خواهید کرد که از شوینده‌ها و مواد شیمیایی استفاده کنید. علاوه بر این وسایل برقی آشپزخانه مستعد تشکیل یک لایه از دوده و چرک بر روی خود هستند چرا که بخار ناشی از پخت و پز می‌توانند با گرد و غبار برهمکنش داشته باشند و به یک لایه روغنی و چرب تبدیل شوند که می‌توانند به هر سطحی بچسبند. اگر این گردوغبار را به طور مرتب از روی آنها بخصوص آنهایی که رنگشان سفید هستند پاک کنید، از این مساله جلوگیری خواهید کرد.


زمانی که لکه‌ها و چربی‌ها تازه باشند به راحتی توسط یک دستمال نرم یا نهایتا به همراه کمی شوینده تمیز می‌شوند. پس به این کثیفی‌ها فرصت ندهید که سخت و سخت‌تر شوند و کار شما را برای از بین بردنشان دشوار کنند. برای تمیز کردن همه نقاط دستگاه بهتر است تا جایی که امکان دارد قطعات جداشدنی را جدا کنید و همه آنها را در یک سطل آب و مایع ظرفشویی غوطه‌ور کنید یا آنکه از چندمنظوره برای از بین بردن کثیفی‌ها استفاده کنید. برای این کار گلرنگ هر دو محصول را در اختیار شما قرار می‌دهید تا از هر راهی که دوست دارید، لکه‌ها را از وسایل خانه خود دور کنید. پس از آن با یک دستمال نرم یا یک بورس نرم سطح وسیله را تمیز کنید فقط توجه کنید که قسمت‌های حساس آسیب نبیند. در آخر هم با یک دستمال تمیز همه جا را پاک کنید و قطعات را سر جای خود بازگردانید.


اگر هاله زردرنگی که پس از مدتی روی وسایل برقی سفید دیده می‌شود برایتان ناخوشایند است استفاده از جوش شیرین می‌تواند تا حدی موثر باشد. البته شاید برای این کار سرکه هم به شما پیشنهاد شده باشد که با توجه به ماهیت اسیدی آن ممکن است به سطح برخی وسایل آسیب وارد شود.


وسایل نقره ای یا استیل را درصورتی‌ که روی آن‌ها گرد‌وغبار نشسته یا لکه چربی به خود گرفته‌اند، ابتدا با مقدار کمی مایع شوینده تمیز کنید. در این مرحله شما موفق شده‌اید لکه و کثیفی را از روی وسیله پاک‌کنید، حالا با یک دستمال تمیز و مرطوب بدون هیچ ماده پاک‌کننده‌ای روی سطح وسیله را مجدد پاک‌کنید. مواظب باشید حرکت دستتان به بالا و پایین باشد نه به‌صورت دورانی. از آنجایی که این روزها بیشتر وسایل آشپزخانه سیلور هستند، احتمالا با لکه‌های پرشماری از چربی و جای انگشتان حتی پس از نظافت نیز مواجه شده‌اید و شما را کلافه کرده‌اند. برای از بین بردن آنها استفاده از شیشه پاک‌کن بهترین گزینه خواهد بود. برای داخل تجهیزاتی مانند مایکروویو یا گازهای شیشه‌ای هم می‌توانید از همین راهکار استفاده کنید. به هنگام استفاده از شیشه پاک کن دقت نمائید که اصلا وسایل مورد نظر (ماکروویو و یا اجاق گاز) گرم نباشند چرا که ممکن است باعث آتش سوزی شود.


 

گردآوری

عرفان خماند- واحد تحقیق و توسعه گروه صنعتی پاکشو

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید