محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
فروردین ۲۲, ۱۴۰۱

فرض کنید با هزار ذوق و شوق مبل جدیدتان را خریداری می‌کنید. با وسواس خاصی آن‌ها را می‌چینید و برای جلوگیری از کثیف شدن آن، روی تمام مبل‌ها را با روکش مخصوصی می‌پوشانید تا مبل‌های نازنین‌تان در اثر استفاده اهالی خانه کثیف نشود.


بلاخره تصمیم می‌گیرید برای مهمانی که در پیش دارید، پارچه‌ها را بردارید تا نمای جذاب مبل‌ها زیبایی‌ و تمیزی خانه‌تان را بیش از پیش به مهمانان‌تان نشان دهد. مهمانان از راه می‌رسند و همراه با بچه‌ کوچکی که دارد، شور و شوقی در خانه‌تان برپا است که نمی‌دانید برای پذیرایی از آن‌ها از کجا شروع کنید. تصمیم‌تان را می‌گیرید با شربت‌ آب آلبالویی که تازه و خنک است، به عنوان نوشیدنی اولیه از مهمانان‌تان پذیرایی کنید. سینی را برداشته و با خنده‌ای استرس‌برانگیز، آن را مقابل مهمانان می‌گیرید.


پسر کوچولوی مهمان که از ذوق دیدن شربت آب آلبالو خودش را به در و دیوار می‌زند، منتظر است که شما برسید و لیوانش را بردارد. بلاخره موفق می‌شود نصف لیوانش را سر بکشد. همین که با قاشق داخل لیوان مشغول بازی است، لیوان برمی‌گردد و مبل‌های تمیزتان آغشته به قرمزی رنگ شربت آلبالو می‌شود. حالا شما ماندید و کوه خشمی که سعی دارید آن را نشان ندهید و یک مبل با لکه قرمز شیرین!


نگران نباشید. ما برایتان در این مطلب شیوه پاک کردن لکه مبل را گفتیم. پس از مبل‌تان آغشته به لکه‌های مختلف شده است، برای تمیز کردن لکه مبل این مطلب را تا انتها بخوانید.


چگونه انواع لکه‌ها را از روی مبل پاک کنیم؟


از بین بردن لکه مبل با چند نکته ساده


بسته به این که چه نوع لکه‌ای زیبایی و تمیزی مبل‌هایتان را تحت تاثیر قرار داده است، در نظر داشته باشید که راه از بین بردن لکه روی مبل بسته به جنس پارچه مبل نیز دارد. بنابراین روش مشخصی نمی‌توان برای تمام انواع مبل و لکه‌ها ارائه کرد. مثلا یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای پاك كردن لكه از روی مبل پارچه ای به کار ببرید، آب گرم را به همراه مقداری مایع ظرفشویی ترکیب کنید و لکه‌های سمج را با آن از بین ببرید.


پاک کردن لکه رنگ از روی مبل


برای از بین بردن لکه رنگ از روی مبل های پارچه‌ای، کافیست مقداری شامپو فرش همانند شامپو فرش، موکت و مبلمان گلرنگ یا یک شوینده ملایم را با آب ترکیب کنید و با یک مسواک یا لیف و یا پارچه نخی سفید روی آن بکشید تا لکه پاک شود. در صورتی که لکه رنگ تازه و کوچک باشد، سریع‌تر راحت‌تر می‌توانید لکه را از بین ببرید.


پاک کردن لکه چربی از روی مبل


برای از بین بردن لکه چربی، اگر مبل‌تان چرم است، خیال‌تان راحت که با کمی دستمال آغشته به مایع ظرفشویی یا چندمنظوره تمیز می‌شود. در صورتی که مبل‌تان پارچه‌ای است، یک کاغذ خشک کن را روی لکه قرار داده و اتوی داغ را روی آن فشار دهید. در نظر داشته باشید که اتو مستقیما روی مبل قرار نگیرد. به این ترتیب شاهد از بین رفتن لکه چربی خواهید بود.


پاک کردن لکه میوه و آبمیوه از روی مبل


میوه و آبمیوه از آن دست لکه‌هایی است که حداقل یکی دوبار همه ما روی مبل‌مان تجربه کردیم. در صورتی که مبل‌تان سفید است، کافیست آن قسمت را با کمی فرچه آغشته به آب و مایع دستشویی بکشید. اگر از مبل ابریشمی یا رنگی استفاده می‌کنید، مخلوط آب و الکل به نسبت مساوی نیز می‌تواند برای از بین بردن لکه میوه از روی مبل موثر واقع شود.


پاک کردن لکه سوختگی از روی مبل


اگر مبل‌تان به آتش سیگار آغشته شده و سوخته است، نگران نباشید. می‌توانید تا حدودی آن را از بین ببرید. می‌توانید از یک حبه قند استفاده کنید و آن را آنقدر روی مبل بمالید تا پاک شود.


برای پاک کردن لکه‌های مبل به چه نکاتی باید توجه کرد؟


نحوه پاک کردن لکه مبل


بهترین زمان تمیز کردن لکه‌ها بلافاصله بعد از ایجاد شدن آن است. زمانی که لکه روی مبل یا فرش به تازگی ایجاد شده باشد، شما راحت‌تر قادر هستید آن را از بین ببرید. اگر مدت زمان طولانی لکه روی مبل باقی بماند، پاک کردن آن هم سخت‌تر می‌شود.


در تمیز کردن مبلمان حتما به برچسب یا نکات مراقبتی مبلمان‌تان توجه کنید. معمولا برچسب‌هایی بر پشت یا زیر مبلمان‌ها چسبیده که در آن اطلاعاتی برای شیوه شستشوی مبلمان به شما می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید دید کلی نسبت به ماده‌ای که استفاده می‌کنید، داشته باشید. مثلا در برخی از برچسب‌ها قید شده که از آب برای لکه بری استفاده کنید.


در برخی دیگر از مبل‌ها نیز پاک کننده‌ها و شوینده‌های مخصوص مبل را بهترین مایع برای پاک کنندگی معرفی کرده است. روی برخی از برچسب‌ها قید شده که از جاروبرقی یا برس نرم برای از بین بردن لکه یا تمیز کردن مبل استفاده کنید. در صورتی که بخار شور دارید، می‌توانید با بخار شویی مبل، آن را تمیز کرده و لکه‌ها را از بین ببرید.جمع‌بندی


با هم انواع لکه روی مبل و شیوه تمیز کردن آن رابررسی کردیم. در از بین بردن لکه‌های مبل در نظر داشته باشید که با توجه به نوع لکه و جنس مبل‌تان، شیوه‌ای را برای از بین بردن لکه به کار بگیرید که مبل‌تان آسیب نبیند. مایع مخصوص شستشوی مبل گلرنگ با داشتن ویژگی‌ها و آنزیم‌هایی که مراقب بافت مبل است، می‌تواند در از بین بردن لکه‌ها به شما کمک کند. حال شما از تجربه‌ خانه داری‌تان در از بین بردن لکه‌های مبل برایمان بگویید. شما چطوری این لکه‌های سمج و آزاردهنده روی مبل را تمیز می‌کنید؟

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید