محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اسفند ۱۷, ۱۳۹۸

لکه زدایی فرش:  • لکه ها را با جوش شیرین از بین ببرید. اگر روی فرش خود لکه ای دارید ، باید سعی کنید به همان اندازه که می توانید آن را خیس کنید. چه نوشیدنی ، ادرار ، مواد غذایی یا نوع دیگری از مایعات ، جوش شیرین نقش به سزایی در جذب انواع مایع و بیرون کشیدن آنها از فرش شما انجام می دهد.جوش شیرین را روی لکه بریزید و مطمئن شوید که به اندازه کافی ریخته اید تا تمام مایع جذب شود. چند دقیقه بگذارید تا خیس شود.اگر مقدار زیادی مایع ریخته اید ، بهتر است قبل از اینکه جوش شیرین را روی آن بپاشید ، مایع اضافی را با حوله از بین ببرید.

  • سرکه و آب را روی لکه ها بمالید. می توانید از مخلوطی از سرکه و آب برای تمیز کردن آن استفاده کنید. ترکیب سرکه و آب را روی لکه های ساده اسپری کنید و سپس ناحیه را لکه دار کنید تا همه باقیمانده ها از بین بروند. این محلول برای از بین بردن لکه های نوشابه الکل, شیر و ... مناسب است.

  • برای لکه های خون از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. بیرون آمدن لکه های خون به خصوص از روی پارچه ها از جمله فرش سخت است. پراکسید هیدروژن می تواند برای از بین بردن خون مفید باشد ، زیرا یک اکسید کننده طبیعی است و بنابراین می تواند خون را از بین ببرد. مقداری پراکسید هیدروژن را روی یک پارچه تمیز بریزید و مرتباً ناحیه را خیس کنید. این می تواند مدتی طول بکشد تا خون خارج شود ، بنابراین وقت خود را صرف کرده و صبور باشید در حالی که پراکسید هیدروژن جادوی خود را انجام می دهد.حتما آزمایش کنید که پراکسید هیدروژن باعث آسیب به الیاف فرش روی ناحیه فرش نشود ( قبل از استفاده از آن در یک منطقه کوچک تست کنید). اگر از پراکسید هیدروژن استفاده می کنید ، حتماً محلول رقیق شده 3٪ را به جای محلول رقیق شده 6٪ انتخاب کنید

  • آب سودا دار را روی لکه های اسیدی بمالید. سودا بسیاری از لکه های اسیدی مانند قهوه ، شراب یا آب را از بین می برد. به سادگی منطقه را با پارچه ای که با آب سودادار خیس شده است تمیز کنید. بخاطر اینکه در محل لکه دار جذب شود ، مقدار بیشتری آب سودادار را به پارچه اضافه کنید تا جایی که منطقه نسبتاً اشباع شود. وقتی لکه برداشته شد و روی پارچه تمیز کننده ای که استفاده می کنید.پس از از بین رفتن لکه ، حتما محل آن را با یک پارچه خشک نگه کنید.


برای تمیز کردن فرش این مقاله را بخوانید (قسمت اول)

مهرنوش جنتی مهر- کارشناس توسعه محصول

منبع:

m.wikihow.com

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید