محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اسفند ۹, ۱۳۹۹

استفاده یا عدم استفاده از برس های پاک کننده صورت

برس های پاک کننده صورت جدید نیستند. در واقع، آنها سالهاست که در بازار موجود هستند اما این مانع نمی شود که آنها یک ابزار بسیار محبوب برای مراقبت از پوست باشند. باید دلیل خوبی وجود داشته باشد تا افراد همچنان به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنند. در این مقاله قصد داریم برس تمیز کردن صورت را بررسی کنیم. شما دقیقاً خواهید فهمید که این دستگاه دقیقاً چیست و چه کاری انجام می دهد، برای چه نوع پوستی مناسب است و استفاده از برس چه فوایدی دارد.

برس های پاک کننده صورت چیست؟

برس های پاک کننده صورت به نوعی مانند ابزار قدرتمند دنیای مراقبت از پوست هستند. این یک دستگاه دستی است که با یک موتور باتری کار می کند. موتور باعث حرکت تکراری می شود که به شما در تمیز کردن صورت کمک می کند.

برخی از دستگاه ها از حرکت دورانی استفاده می کنند و سایر دستگاه ها ممکن است از یک حرکت رفت و برگشت استفاده کنند. همچنین برس هایی وجود دارد که به جای حرکت زیاد، ارتعاش می کنند. عملکرد موتور همراه با مویی، به شما امکان می دهد در حالی که منافذ خود را تمیز می کنید، لایه برداری کنید.

برس صوتی با فرکانس بالا نوسان می کند. این باعث ایجاد بیش از 300 حرکت پاک کننده در ثانیه می شود. بسیاری از ابزارهای پاک کننده صورت صوتی محسوب می شوند. این برس ها ادعا می کنند که خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد و همچنین یک عمل پاک کنندگی عمیق را ارائه می دهد.

بسیاری از برس های پاک کننده صورت شامل خاموش شدن به موقع هستند. پاکسازی به موقع همراه با فشار مداوم می تواند یک روش پاک سازی استانداردتر از استفاده از دستان شما را ارائه دهد.

فیس براش چه مزایایی دارد؟

استفاده از برس تمیز کننده صورت فواید زیادی دارد. بسیاری از افراد این روش را راحت تر برای مالش می دانند و برخی دیگر احساس می کنند که احساس خوبی را برایشان ایجاد می کند. با این حال، یکی از بزرگترین مزایای استفاده از برس ناشی از افزایش چرخه طبیعی پوست است. برس سریعتر از پاک سازی طبیعی روزمره باعث از بین رفتن سلولهای مرده پوست می شود. این به نوبه خود باعث می شود که پوست با سرعت بیشتری کلاژن تولید کند. افزایش تولید کلاژن باعث می شود پوست سفت و جوانتر به نظر برسد.

همچنین اگر از شکستگی و آکنه رنج می برید استفاده از برس تمیز کننده صورت نیز خوب است. برس به عمق منافذ نفوذ می کند که باعث از بین رفتن چربی و خاک اضافی پوست می شود. این باعث شفافیت بیشتر پوست شما می شود. همچنین، اگر از درمان دارویی آکنه استفاده می کنید، برافروختگی پوست مرده به شما اجازه می دهد تا دارو عمیق تر نفوذ کند.

برخی از متخصصان مراقبت از پوست می گویند که استفاده از دستگاه پاک کننده صورت می تواند گردش خون در صورت شما را بهبود بخشد. تحریک حاصل از برس روی سطح پوست باعث افزایش جریان خون می شود. این افزایش می تواند ظاهر سالم تری به شما بدهد.

از آن چگونه استفاده می کنید؟

افزودن دستگاه پاک کننده صورت به برنامه مراقبت از پوست کار سختی نیست. در حقیقت، روند بسیار کمی تغییر خواهد کرد. با پاک کردن آرایش خود شروع کنید. پاک کردن پایه های سنگین یا ضخیم با استفاده از برس تمیز کننده صورت دشوار است و ممکن است در هنگام تمیز کردن به داخل منافذ پوست رانده شود. قبل از استفاده از فرآیند پاک کردن، از مواد پاک کننده آرایش و یک دستمال حوله ای یا پنبه ای برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید.

یک پاک کننده کف کننده بسیار ملایم را انتخاب کنید که برای نوع پوست شما فرموله شده باشد. شما نمی خواهید از پاک کننده هایی که حاوی میکروبندها یا سایر ذرات لایه بردار هستند استفاده کنید زیرا ترکیب آن با برس خیلی ساینده خواهد بود.

طبق دستورالعمل های سازنده از برس و شوینده استفاده کنید. ممکن است بخواهید روی ناحیه T (بینی ، چانه ، پیشانی) صورت متمرکز شوید زیرا به طور کلی در آنجا محل جمع شدن خاک و روغن است. احتیاط کنید که زیاد با برس فشار نیاورید و همچنین از آن در محدوده زمانی توصیه شده استفاده نکنید. همچنین، برای جلوگیری از لایه برداری بیش از حد، بیش از حد توصیه شده از برس استفاده نکنید.

شما هرگز نباید از برس تمیز کننده صورت در ناحیه چشم خود استفاده کنید. پوست اطراف چشم بسیار ظریف است و دستگاه پاک کننده صورت برای این ناحیه بسیار خشن است. در واقع می توانید با استفاده از برس در این قسمت به پوست آسیب زده و ظاهر پیری را افزایش دهید.

سیلیکون در مقابل مویی

به طور کلی، دستگاه تمیز کننده صورت شما یا دارای مویی یا برجستگی های سیلیکونی است. انتخاب بین این دو به طور کلی یک انتخاب شخصی است یا براساس نوع پوست شما انجام می شود.

اگر پوست حساس تری دارید، ممکن است سیلیکون بهترین راه باشد زیرا ناحیه پوست بسیار نرم تر از موها است. سر برس های مویی سفت تر هستند، اما همانطور که شما به طور مرتب از برس استفاده می کنید، آنها مقداری از استحکام خود را از دست می دهند. اگر مراقب فشاری که هنگام تمیز کردن وارد می شود باشید، می توان از آن روی پوست حساس استفاده کرد.

موها لایه برداری عمیق تری نسبت به هسته های سیلیکونی دارند. موی سفت قادر است به منافذ عمیق تری برسد و لایه بردار قوی تری است. این بدان معنا نیست که برس سیلیکونی آلودگی و چربی پوست شما را پاک نمی کند، قطعاً اینگونه خواهد شد. با این حال، ممکن است تمیزتر از آنچه برس کنترل نمی کند، ارائه دهد.

یکی از بزرگترین مزایای انتخاب برس سیلیکونی مقاومت بیشتر آن در برابر باکتری است. برس مو اگر به راحتی پاک نشود بعد از هر بار استفاده، می تواند باکتری را جمع کند. در حالی که شما باید برس سیلیکونی خود را نیز تمیز کنید، اما خطری برای جمع شدن موها که باعث افزایش زمان خشک شدن می شود نیست. افزایش زمان خشک شدن می تواند منجر به رشد باکتری یا حتی کپک زدن شود.

نکاتی برای تازه کاران برس صورت

قبل از اینکه به سراغ برس تمیز کننده صورت بروید، پاک کننده ای را انتخاب کنید که حاوی اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک باشد. این به شما کمک می کند تا دوره شکست اولیه در بسیاری از افراد هفته های اول پس از استفاده از ابزار را تجربه کنید.

عجله نکن به جای پرش با تمام قدرت، برس تمیز کننده صورت را در برنامه روزمره خود قرار دهید و با استفاده از قلم مو فقط چند بار در هفته شروع کنید و سپس می توانید به آرامی فرکانس را افزایش دهید.

اگر از داروهای موضعی آکنه استفاده می کنید، آنها را پس از تمیز کردن با برس صورت استفاده کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، عامل لایه برداری برس به داروها اجازه می دهد تا عمیق تر در منافذ نفوذ کنند.

با تمیز کردن خیلی پرخاش نکنید. ممکن است در اثر فشار زیاد یا مالش بیش از حد شدید، به خود سوختگی های درجه یک بدهید. اگر چیزی احساس ناراحتی کرد، فشار خود را کاهش دهید.

برس خود را تمیز نگه دارید. سر برس شما باید پس از هر بار استفاده تمیز شود وگرنه خطر وارد شدن باکتری به پوست شما وجود دارد. آن را زیر آب گرم بشویید و برای تمیز کردن موها از یک پاک کننده برس آرایش یا صابون بدون بو استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از نگهداری اجازه دهید خشک شود. همچنین بهتر است یک بار در هفته آن را در الکل خیس کنید تا باکتری های باقیمانده از بین بروند. سر برس شما باید حداقل هر سه ماه تعویض شود.

هرگز قلم موی خود را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید. درست مثل این که نباید مسواک خود را به اشتراک بگذارید، دستگاه پاک کننده صورت نیز باید یک وسیله شخصی محسوب شود. اگر از همان برس استفاده کنید، شما و دوستتان می توانید بین دو نفر باکتری پخش کنید.

آیا برس های پاک کننده صورت برای انواع پوست مفید هستند؟

پوست طبیعی: اگر پوست نرمالی دارید، می توانید بیشتر از برس های پاک کننده صورت خود استفاده کنید. متخصصان پوست موافقت می کنند که احتمالاً بیشتر از یک روز دیگر نمی خواهید از آن استفاده کنید. با این حال ، اگر پوست شما به خصوص ضخیم است و حساس نیست، ممکن است متخصص پوست استفاده روزانه را تأیید کند. پوست طبیعی می تواند یک برس میکرو پولیش را با سرهای مختلف کنترل کند تا از سبک های درمانی روزانه به هفتگی تغییر کند.

پوست چرب: اگر پوست شما چرب است، احتمالاً می توانید از برس های تمیز کننده صورت خود به صورت روزانه استفاده کنید. چربی اضافی شما از پوست شما در برابر خشک شدن بیش از حد محافظت می کند و به محض شروع منظم استفاده از برس تمیز کننده صورت، به احتمال زیاد در معرض شکستگی قرار می گیرد. برس گردان با موی سر ممکن است انتخاب خوبی برای فردی با پوست چرب باشد.

پوست خشک : در صورت استفاده بیش از حد از دستگاه پاک کننده، ممکن است خشکی پوست احساس شود. ممکن است بخواهید درمان های لایه بردار خود را به یک یا دو بار در هفته محدود کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که در انجام کارهای مرطوب کننده خود کوشا هستید. لایه برداری می تواند مقداری اثر خشک کنندگی داشته باشد، اما اگر مراقب هستید بیش از حد از ابزار استفاده نکنید و از مرطوب کننده خود استفاده نکنید، هنوز هم می توانید از مزایای پاک کننده عمیق بهره مند شوید. برس تمیزکننده ای با مویی که حالت کمی دارد می تواند انتخاب خوبی برای خشکی پوست باشد.

پوست ترکیبی: اگر پوست مختلط دارید، ممکن است بخواهید استفاده از برس خود را به چند بار در هفته محدود کنید تا از خشک شدن مناطق خشک شده جلوگیری کنید. اگر پوست شما طبیعی تر و چرب تر است، می توانید هر روز بدون مشکل از آن استفاده کنید. به هر دو قسمت پوست خود توجه کنید تا مطمئن شوید چیزهای تحریک کننده ای نیستید. یک ابزار تمیز کننده صوتی سیلیکونی ملایم برای پوست ترکیبی به خوبی کار می کند.

پوست حساس: اگر پوست حساسی دارید، باید کمی بیشتر مراقب برس های تمیز کننده صورت باشید. احتمالاً شما فقط می خواهید حداکثر دو بار در هفته از برس استفاده کنید. شما می توانید آن را بیشتر از یک دستگاه پاک کننده روزانه بدانید. سعی کنید پاک کننده های خود را بلافاصله بعد یا قبل از معرفی برس تعویض نکنید. اگر نسبت به برس یا فرایند آن واکنش نشان دهید، این مفید خواهد بود. شما می توانید مطمئن باشید که هر گونه تحریک ناشی از ابزار است و نه پاک کننده جدید. هنگام استفاده از برس، خیلی زیاد فشار ندهید یا برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نکنید. اگر دستورالعمل های دستگاه شما استفاده در یک بازه زمانی کوتاه مانند 3-5 دقیقه را توصیه می کند، برای تعداد پایین تر از آن استفاده کنید برس صوتی ملایم با تنظیم کم و محافظت ضد میکروبی وسیله خوبی برای کسانی است که پوست حساس دارند

.

اگر به بیماری پسوریازیس یا برافروختگی اگزما مبتلا هستید، از استفاده از برس های پاک کننده صورت خودداری کنید. همچنین از قلم موبی روی پوست آفتاب سوخته یا شکسته استفاده نکنید. پس از یک درمان تهاجمی صورت مانند میکرودرم ابریژن، باید برای مدت زمان مشخص شده توسط متخصص زیبایی از مسواک زدن صورت خودداری کنید.

 

نتیجه

دستگاه های پاک کننده صورت می توانند ابزاری عالی برای افزودن به رژیم مراقبت از پوست شما باشند. اگر در استفاده از آنها هوشمند هستید، به آنچه پوستتان به شما می گوید توجه کنید و آنها را به درستی تمیز نگه دارید، فواید بزرگی خواهید دید.

هنگام انتخاب برس خود، تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که یکی را انتخاب می کنید تا عملکردهای مورد نیاز شما را فراهم کند. در کمترین زمان در راه تمیز و پاکسازی پوست خواهید بود!

 

منبع

https://www.beautyjunkees.com/to-use-or-not-to-use-facial-cleansing-brushes

 

گردآوری

نغمه فرنود- واحد توسعه برند گروه صنعتی پاکشو

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید