محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اسفند ۲۸, ۱۴۰۰

داشتن یک خانه تمیز با سرویس بهداشتی و حمام، بدون هیچ‌گونه آلودگی و جرم اضافی، دغدغه خانم‌های کدبانویی است که به دنبال یک جرم‌گیر یا مایع پاک‌کنندگی قوی هستند. به این ترتیب، به راحتی می‌توانند از پس جرم‌های سخت و کدر کاشی و سرامیک برایند؛ به طوری که دیگر نیاز نباشد ساعت‌ها به جان این کاشی و سرامیک‌های پر جرمی بیفتند که با هر بار سابیدن نه‌تنها از بین نمی‌روند، بلکه کدر و تیره‌تر شده و بیشتر نمایان می‌شوند. در صورتی که قصد دارید بهترین جرم‌گیر کاشی و سرامیک را برای از بین بردن این لکه‌های سیاه و جرم‌های کدر تهیه کنید تا از شرشان خلاص شوید، پیش از هر کاری دستکش‌هایتان را در آورده و این مطلب را تا انتها بخوانید.انواع جرم گیر کاشی و سرامیک


برای جرم‌گیری کاشی و سرامیک، انواع مختلفی از جرم‌گیر را می‌توانید استفاده کنید؛ از انواع شیمیایی گرفته تا نمونه‌های خانگی و طبیعی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:


 

نمک دریا


در کنار خواص عالی نمک دریا که می‌توانید از ماده خوراکی آن استفاده کنید، به واسطه داشتن دانه‌های درشتی که دارد، می‌توانید برای سابیدن و جرم‌گیری طبیعی از آن بهره بگیرید. برای استفاده از نمک دریا بایستی مقدار فراوانی از آن را بر روی سطحی که جرم گرفته بپاشید و سپس با یک اسکاچ یا فرچه شروع به تمیز کردن جرم‌ها کنید؛ پس از آن آبکشی نمایید.سرکه انگور


سرکه برای جرمگیری کاشی و سرامیک

گزینه دیگری که می‌توانید برای تمیز کردن سطوح آن را به کار ببرید، استفاده از سرکه انگور است. اگر لکه یا جرمی بر روی سرامیک یا درز آن قرار گرفته است، مقداری از سرکه را روی آن پاشیده و با دستمال تمیز کرده یا آبکشی کنید.


نوشابه گاز دار 


نوشابه برای جرمگیری سرویس بهداشتی

احتمالاً از مزیت و فایده این ماده مضر برای پاک کردن سطوح دستشویی و حمام شنیده باشید. اگر نشنیدید، پس از این به بعد به جای خوردن نوشابه‌های گازدار که برای معده ضرر دارد، آن را کنار بگذارید تا سر فرصت برای جرم‌گیری کاشی و سرامیک حمام و دستشویی از آن استفاده کنید. می‌بینید که چطور جرم‌ها را از بین برده و آن‌ها را در خود حل می‌کند.الکل صنعتی 


الکل هم خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد و هم برای جرم‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اثربخشی بیشتر، کافیست مقداری الکل را با نوشابه‌های گازدار ترکیب کنید. به نسبت یکسانی از مخلوطی که به دست آمده می‌توانید برای پاک کردن جرم سنگ و کاشی و سرامیک از آن استفاده کنید.جوش شیرین 


برای از بین بردن جرم کاشی و سرامیک از جوش شیرین نیز می‌توانید بهره بگیرید. به این ترتیب، مقداری مساوی از جوش شیرین را با صابون مایع مخلوط کرده و آن را بر روی کاشی و سرامیک‌ها بکشید. چند دقیقه صبر کنید تا مواد به خرد کاشی و سرامیک رفته و سپس آن را آبکشی کنید.


جوش شیرین برای جرمگیری درز کاشی و سرامیک

برای جرم‌گیری درزهای سیاه شده لای کاشی و سرامیک هم کافیست جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کنید تا به صورت خمیری شکل دربیاید؛ سپس آن خمیر را بر روی درزها بکشید. پس از آن یک ساعتی صبر کرده و بعد از یک ساعت درزها را با آب بشویید.مایع جرمگیر سری خانه رویایی گلرنگ 


مایع جرمگیر سری خانه رویایی گلرنگ، در دو نوع جرم گیر آبی و بنفش تولید شده که با دو فرمولاسیون و بسته بندی متفاوت به بازار ارائه شده است. جرمگیر خانه رویایی آبی دارای اسیدیته قوی­تر و قیمت پایین تر، اما خانه رویایی بنفش دارای اسید ملایم تر با شویندگی قوی‌تر و قیمت بالاتر است.


این جرم‌گیر فوق‌العاده بدون اینکه شما را درگیر سابیدن کاشی و سرامیک کند، از پاک‌کنندگی فوق‌العاده‌ای برخوردار است که می‌تواند جرم و رسوبات خشک و سخت را به راحتی از بین ببرد. کافیست سطح مورد نظر را با کمی از این مایع مرطوب کرده و بعد از ۱۵ دقیقه آبکشی کنید تا معجزه از بین رفتن جرم‌ها را ببینید.


نکته: جرم‌گیر گلرنگ، برای هر سطحی مناسب نیست و می­بایست مطابق برچسب روی محصول، ابتدا آنرا روی سطح مورد نظر امتحان کنید و در صورت عدم آسیب، استفاده کنید.


 

ویژگی‌های بهترین جرم گیر کاشی و سرامیک


بهترین نوع جرم‌گیر کاشی و سرامیک آن نوعی است که زحمت شما را برای تمیز کردن و از بین بردن جرم‌ها کم کند، بدون اینکه آسیب یا خطری برای شما و سطح موردنظر داشته باشد. بنابراین توجه داشته باشید اگر از جرم‌گیر خانه رویایی گلرنگ استفاده می کنید، بایستی حتماً دستکش داشته باشید، چرا که این جرمگیر شیمیایی، به پوست دست آسیب می‌رساند. در عوض، پاک‌کنندگی قوی‌تری نسبت به جرم‌گیرهای خانگی مثل سرکه، نوشابه و ... دارد.


مورد دیگری که در انتخاب بهترین جرم‌گیر کاشی و سرامیک بایستی در نظر داشته باشید، درب محصول است. در صورتی که از مواد شیمیایی استفاده کنید که قسمت درب محصول به نوعی طراحی شده باشد تا در مصرف ماده موردنظر، صرفه‌جویی کند، به این ترتیب محلول نیز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضمن اینکه دیگر دغدغه تخلیه ناگهانی آن را ندارید. جرم گیر خانه رویایی بنفش گلرنگ، تمام این ویژگی­ها را داشته و شویندگی بسیارخوبی هم دارد.


مهم‌ترین موردی که در انتخاب جرم‌گیر باید در نظر بگیرید، اثربخشی و کیفیت آن است، بدون اینکه آسیبی به کاشی و سرامیک شما برساند. در نتیجه قبل از استفاده از جرم‌گیر جدید، بهتر است آن را ابتدا در گوشه‌ای از سرامیک و کاشی امتحان کنید و سپس در صورت سازگاری برای کل سطح مورد استفاده قرار دهید.


ویژگی ضدقارچ بودن شوینده، خیال‌تان را از بابت کم شدن سرعت قارچ و کپک بر روی کاشی و سرامیک راحت می‌کند. بنابراین، بهتر است این ویژگی را نیز در خرید شوینده در نظر بگیرید.


 

چند نکته برای جرم گیری کاشی و سرامیک 

  • به هیچ عنوان دو ماده پاک‌کننده را به خصوص اگر از نوع شیمیایی هستند، با هم ترکیب نکنید، چرا که ممکن است ترکیب سمی تولید کند که حتی استنشاق آن به شما آسیب برساند.

  • به هیچ عنوان به طور همزمان از سفیدکننده و جرمگیر استفاده نکنید و پس از مصرف یکی از آنها، به هیچ عنوان برای تمیزی بیشتر دیگری را استفاده نکنید.  • علاوه بر نوع شوینده‌ای که انتخاب می‌کنید، شیوه استفاده شما از شوینده نیز اهمیت دارد. بنابراین قبل از مصرف هر نوع ماده‌ای حتماً دستورالعمل روی آن را بخوانید.

  • در نظر داشته باشید که سلامتی شما از هر نوع تمیز کردن و برق انداختن سطح مهم‌تر است. بنابراین در استفاده از اسپری‌ها یا محلول‌های پاک‌کننده جرم، حتماً احتیاط‌های لازم را در نظر بگیرید؛ در و پنجره‌ها را باز کرده و از ماسک استفاده کنید.

  • در نظر داشته باشید که اگر سرامیک‌های شما از جنس مرمر هستند، بهتر است برای جرم‌گیری از مایع ظرفشویی استفاده کنید. شوینده‌های اسیدی ممکن است به مرمر آسیب بزند.


 

جمع‌بندی

با هم نحوه جرم‌گیری و بهترین مواد برای جرم‌گیری سطوح کاشی و سرامیک را بررسی کردیم. توجه داشته باشید هنگام استفاده از این مواد، شیوه استفاده از آن‌ها نیز برای اثربخشی بهتر، تأثیر دارد. در صورتی که قصد دارید از یک جرم‌گیر کاشی و سرامیک قوی و ایمن استفاده کنید، جرم‌گیر گلرنگ، با توجه به قدرت بالایی که دارد می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید