محصولاتتاریخچه گلرنگشعب فروشمجله آنلاینتماس با مااخبار
مجله گلرنگ
اسفند ۹, ۱۴۰۰

شستن سرویس بهداشتی بخش اساسی تمیز کردن خانه است، به خصوص اگر بنا باشد از درز سرامیک و کاشی‌های سرویس بهداشتی گرفته تا آینه و شیرآلات، کاری کنید که همگی برق بیفتد و تمیز شود. در این مطلب از مجله گلرنگ همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور بهترین شوینده دستشویی و حمام را انتخاب کنید، و یک شوینده مناسب سرویس بهداشتی چه ویژگی باید داشته باشد که هم تمام سرویس بهداشتی را برق بیندازد و هم باعث آسیب به شیرآلات و کاشی‌های سرویس بهداشتی نشود.انواع شوینده مناسب برای شستن سرویس بهداشتی


مسلماً هیچ‌کس از ساعت‌ها شستن کاسه توالت یا درز جرم گرفته دستشویی خوشش نمی‌آید؛ اما شستشو و تمیز کردن زمانی برایتان راحتتر می‌شود که انواع بهترین ضد عفونی کننده‌ سرویس بهداشتی را بشناسید. به این ترتیب، با ویژگی به خصوصی که دارند، شستشو را برایتان راحت‌تر می‌کنند.


دو نوع شوینده وجود دارد. شوینده‌های شیمیایی با ترکیبات شیمیایی که دارند، انواع جرم و لکه عمیق را از روی سطوح پاک کرده و از بین می‌برد. در مقابل، شوینده‌های غیرشیمیایی همچون نوشابه یا جوش شیرین هم وجود دارد که می‌توان برای تمیز کردن سرویس بهداشتی از آن استفاده کرد؛ با اینکه تأثیرش مانند شوینده‌های شیمیایی چندان قوی نیست. چند نمونه از مواد شیمیایی مخصوص سرویس بهداشتی را در ادامه برایتان آوردیم:


مایع سفید کننده گلرنگ

این مایع به عنوان ماده ضدعفونی کننده برای انواع سطوح و سرویس بهداشتی، کابینت‌های فلزی، قفسه‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، با تأثیر سریع بر روی انواع میکروب، قارچ، کپک و ...، انواع آلودگی‌های سطوح و لکه‌های سخت و مقاوم از بین می‌برد.


پاک کننده چندمنظوره

این ماده با پاک‌کنندگی فوق‌العاده بالایی که دارد، برای پاک کردن سطوح مختلف از جمله یخچال، کابینت و سرویس بهداشتی به کار می‌رود و می‌تواند جرم‌های باقی‌مانده را از بین ببرد.


سفید کننده معطر سری خانه رویایی

این سفید کننده مایع با عطر ملایمی که دارد، برای ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی، استخر و انواع ظروف و لباس به کار می‌رود. در نظر داشته باشید که هرگز آن را به صورت مستقیم بر روی فلزات نریزید.


مایع جرمگیر سری خانه رویایی

جرم‌گیر و توالت شوی سری خانه رویایی مخصوص تمیز کردن رسوبات و لکه‌های خشک و سخت بر روی سرویس بهداشتی، حمام و ... است. کافیست مقداری از آن را بر روی سطح مورد نظرتان ریخته و اجازه دهید چند دقیقه‌ای خیس بخورد؛ پس از آن می‌بیند به‌راحتی از شر این رسوبات و لکه و جرم‌های قدیمی نجات پیدا خواهید کرد. البته برای استفاده از آن بر روی سطوح جدید که تجربه آن را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بخش کوچکی از سطح موردنظر را امتحان کنید و در صورت عدم آسیب، سطوح دیگر را به آن آغشته کنید.


جرم گیر معطر سرکج سری خانه رویایی

این جرم‌گیر نسبت به مایع بالا، معطر است و با فرم سر کجی که دارد، استفاده مقرون‌به‌صرفه‌تری را برایتان فراهم می‌کند. مقداری از جرم‌گیر را بر روی سطح موردنظر به صورت یکنواخت بپاشید و پس از ۱۰ دقیقه آن را با آب و فرچه شستشو دهید.


سفید کننده غلیظ و معطر گلرنگ

این سفید کننده غلیظ، برای ضدعفونی کردن انواع سطوح از جمله سرویس بهداشتی کاربرد دارد. کافیست مقداری از آن را بر روی سطح مورد نظرتان ریخته تا معجزه سفید کردن آن را ببینید. درزهای ریز و درشت، لکه‌های سیاه و زرد، رسوبات ماندگار، همگی به کمک این محلول غلیظ از بین می‌رود. این سفید کننده نسبت به محلول‌های دیگر غلیظ‌تر است؛ بنابراین با میزان مشخصی که از سر کج آن جاری می‌شود، مقدار مشخص و به اندازه‌ای را می‌توانید برای تمیز کردن هر سطحی به کار ببرید. همین فرم سر کج آن باعث شده تا کنترل بیشتری بر میزان استفاده از آن داشته باشید و نگران پاشیدن آن بر روی لباس‌تان نباشید.شوینده‌های مناسب سرویس بهداشتی چه ویژگی‌هایی دارند؟


بهترین شوینده‌های مناسب معمولاً از ویژگی خاصی برخوردار هستند. بر اساس نظرات مصرف‌کنندگان مختلف و تجربه‌ای که در تولید انواع شوینده‌ها داریم، چند ویژگی کلی را برای انتخاب بهترین شوینده در نظر گرفتیم. بنابراین، در صورتی که قصد خرید شوینده‌‌ای دارید که با آن تمیزی را مهمان سرویس بهداشتی‌تان کنید، ویژگی‌های زیر به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید:


بهترین شوینده سرویس بهداشتی

  • قدرت تمیزکنندگی بالا


شوینده‌های مناسب از قدرت تمیزکنندگی بالایی برخوردارند. این نوع شوینده‌ها، جرم‌های سطح سرویس بهداشتی یا توالت را می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن از بین ببرند، نه اینکه ساعت‌ها همچنان مشغول به تمیزکردن باشید تا لکه‌ها از بین برود.
  • متناسب با جنس سرویس بهداشتی


این را در نظر داشته باشید، شوینده‌ای که کف سرویس بهداشتی را برق می‌اندازد و دیوارها را همچون آیینه درخشان می‌کند، لزوماً مناسب استفاده برای شیرآلات یا کاسه‌های لعابی و فایبرگلاس نیست. برای تمیز کردن هر بخش از سرویس بهداشتی، باید شوینده مناسب آن قسمت را به کار ببرید، در غیر این صورت لکه‌های مختلفی را روی سطوح دیگر می‌بینید که نمای سرویس بهداشتی‌تان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
  • نحوه بسته‌بندی


آیا تا به حال برایتان پیش آمده در حالی که با احتیاط مشغول خالی کردن مقدار بسیار کمی از مواد شوینده هستید، ناگهان تمام مواد آن برگردد و یک‌دفعه کل شوینده خالی شود؟ یک شوینده مناسب بایستی در بسته‌بندی‌های راحتی باشد تا هنگام استفاده از آن، دچار مشکل نشوید و بتوانید آن را برای سطوح کوچک و بزرگ استفاده کنید. به این ترتیب، مقرون‌به‌صرفه‌تر نیز خواهد بود؛ طوری که با یکبار استفاده و شستشو، دیگر کل مواد داخل بسته‌بندی تخلیه نمی‌شود.
  • قیمت مناسب 


اگرچه همیشه مصداق بارز هرچقدر پول بدی همان قدر آش می‌خوری، کار نمی‌کند، اما در اکثر موارد یک برند خوب، قوی و فوق‌العاده که از همه لحاظ کیفیت بالایی دارد، قیمت بالاتری نیز نسبت به شوینده‌های ساده‌تر دارد.نحوه صحیح استفاده از شوینده‌های مناسب سرویس بهداشتی


پس از مدتی استفاده از سرویس بهداشتی، شاهد لکه‌های آب و جرم‌های کدر و زرد رنگی بر روی قسمت‌های مختلف هستید که تمیزی سرویس بهداشتی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.


بهترین شوینده های سرویس بهداشتی

 

برای شستن سرویس بهداشتی، این نکته را به خاطر داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان مواد شیمیایی مختلف را با هم ترکیب نکنید؛ گاز حاصل از این ترکیب می‌تواند شما را که مشغول تمیز کردن سرویس بهداشتی هستید، تحت‌تأثیر قرار دهد و حال‌تان را بد کند.
برای هر بخش از سرویس بهداشتی، محلول یا ماده مخصوص تمیز کردن آن بخش را به کار ببرید. اگر می‌خواهید ساعت‌ها وقت‌تان صرف تمیز کردن سرویس بهداشتی نشود، ماده مخصوص تمیز کردن کف و کاشی‌ها را جدا استفاده کنید و برای تمیز کردن شیرآلات نیز محلول مخصوص شیرآلات را به کار ببرید. به این ترتیب، حداقل ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا مواد بر روی سطوح باقی بماند تا کارتان برای شستشو راحت‌تر شود.


جمع‌بندی


در این مطلب به معرفی بهترین ضدعفونی‌کننده‌های سرویس بهداشتی پرداختیم و انواع شوینده‌های مناسب برای شستشوی سرویس بهداشتی را به شما معرفی کردیم. شما تا به حال از کدام یک از این شوینده‌ها استفاده کردید و چه تجربه‌ای از مصرف آن دارید؟ اگر راه بهتری برای شستشوی سرویس بهداشتی پیشنهاد می‌کنید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.


 

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در شبکه های دیگر نیز همراه ما باشید